Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Czy kurier może dostarczyć przesyłkę w sobotę?

Czasami napięty grafik dnia czy tygodnia nie pozwala nam odebrać przesyłki w dni robocze. Jeśli pracujesz od poniedziałku do piątku i jesteś w domu dopiero wieczorami, to niekiedy przy zamówieniu przesyłki możesz wybrać opcję, jaką jest „dostarczenie przesyłki w sobotę”. Wtedy wysyłka kurierem będzie droższa, ale paczka dojdzie szybciej.

Dostarczenie przesyłki w sobotę

Dostarczenie przesyłki w sobotę jest dodatkowo płatną usługą skierowaną do Klientów, którzy nie mogą odebrać paczki w dni robocze. Ta usługa nie wchodzi w zakres paczki standardowej – trzeba za nią dodatkowo zapłacić. Zwykle ma ona zastosowanie w przypadku paczek zamawianych w piątek – kiedy np. nie chcesz czekać na swoje zakupy do poniedziałku.

Usługa ta może być zlecona tylko i wyłącznie w momencie nadawania przesyłki (nie można jej później domówić) oraz tylko po konsultacji z firmą kurierską. Nie każdy kurier oferuje dostarczenie przesyłki w sobotę na terenie całego kraju. Zwykle możliwe jest to tylko w niektórych lokalizacjach, np. w dużych miastach. Przed złożeniem zamówienia upewnij się, że kod pocztowy odbiorcy jest dostępny dla usługi “dostarczenie przesyłki w sobotę”.

Koszt dostarczenia paczki w sobotę

Za dostarczenie w sobotę trzeba dopłacić, a wysokość dopłaty jest różna w zależności od wybranej firmy kurierskiej oraz regionu, do którego paczka ma dotrzeć. W niektórych firmach dopłata ta jest procentowa, w innych jest wyrażona kwotowo.

Ważne: Przesyłka nie zostanie dostarczona w sobotę, jeśli ta sobota jest jednocześnie dniem ustawowo wolnym od pracy i świątecznym.

W niektórych firmach kurierskich Klient ma możliwość osobistego odbioru przesyłki w sobotę, ale tylko wtedy, kiedy przesyłka jest wysłana w trybie standardowym – z doręczeniem w poniedziałek. Zanim jednak wybierzesz się do punktu odbioru, skontaktuj się telefoniczne z firmą i dopytaj, czy taki odbiór będzie możliwy.

Dokładną cenę swojej paczki z usługą „dostarczenie w sobotę” sprawdzisz korzystając z kalkulatora.

 

 

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Paulina
Natalia
Kinga

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem