Jak możemy Ci pomóc?

Szukanie wg kategorii

Paczka do USA – jak zamówić taniego kuriera?

Najtańszym i najprostszym sposobem nadawania paczek do USA jest skorzystanie z możliwości, jakie daje nasz serwis. Furgonetka to strona do szybkiego i wygodnego zamawiania przesyłek. Wybór kuriera jest nie tylko najbezpieczniejszym i najszybszym rozwiązaniem, ale też rozwiązaniem najtańszym. Dodatkowo do kraju tak bardzo oddalonego od Polski, jak USA, właściwie nie ma możliwości doręczenia paczki w inny sposób, niż kurierem. Przecież nie przekażemy jej kierowcy, który jedzie do Stanów, bo drogą lądową nie można się tam dostać. Pozostaje jedynie droga lotnicza.

Jak wysłać paczkę do USA?

Wysyłka paczki do USA może być prosta i dodatkowo można to zrobić naprawdę szybko. Pomocny będzie w tym przypadku serwis Furgonetka. Wystarczy założyć konto w serwisie i wybrać opcję „Dodaj przesyłkę”. Pojawi się formularz, w którym należy wypełnić dane nadawcy i odbiorcy oraz określić rodzaj przesyłki. Dla USA dostępna jest firma UPS, która w tym wariancie transportuje wyłącznie paczki. Następnie określamy sposób przekazania paczki firmie kurierskiej i tutaj do wyboru w zakresie wysyłki międzynarodowej są dwa rozwiązania. Można zamówić kuriera do domu albo samodzielnie dostarczyć przesyłkę do oddziału firmy kurierskiej.

Ile kosztuje wysłanie paczki do USA?

Paczka do USA będzie bez wątpienia droższa od przesyłki adresowanej do kraju Europejskiego. Taka paczka musi niestety przebyć na pokładzie samolotu drogę przez cały ocean. Koszt wysyłki będzie zależny od cennika wybranej firmy kurierskiej, a ten z kolei jest uzależniony od organizacji pracy w danej firmie, a także od właściwości samej przesyłki. Pierwszym czynnikiem warunkującym cenę nadania jest rodzaj przesyłki. Im większa i cięższa będzie przesyłka, tym będzie droższa. Oczywiście lekka paczka może być czasami droższa od tej ciężkiej, ale tylko wtedy, kiedy będzie miała niestandardowe wymiary albo gdy nadawca deklaruje wysoką wartość takiej przesyłki. Jeśli jesteśmy już przy wartości przesyłek, to warto zauważyć, że koszt nadania zwiększą także wszelkie usługi dodatkowe, np. ubezpieczenie.

Paczka do USA może być wysłana w cenie już od 149,42 zł netto, a dostarczaniem paczek do Stanów zajmuje się w naszym serwisie kurier UPS. Dokładny cennik wysyłki paczki do USA znajdziesz w cenniku międzynarodowym na stronie https://furgonetka.pl/cennik/miedzynarodowy.

Tanie przesyłki do USA

Mimo że przesyłka do USA nie należy do najtańszych, są pewne sposoby, by zmniejszyć jej cenę. Przede wszystkim wpływ na to mają wyszczególnione wyżej kwestie wagi i rozmiarów przesyłki. O ile wagi nie da się zmniejszyć (chyba że rozdzielając jedną przesyłkę na dwie), o tyle na wymiary zwykle mamy wpływ i warto to wykorzystać. Przede wszystkim dobrze jest spakować zawartość przesyłki w jak najmniejszy karton, ale oczywiście zawartość musi być bardzo dokładnie zapakowana i nie może wystawać poza obręb kartonu.

Jak długo trwa dostarczenie przesyłki do USA?

Czas dostarczenia przesyłki do USA wynosi ok. tygodnia, ale ciężko jest określić dokładny termin. Zależy on przede wszystkim od terminu, w jakim nadawca przekazuje paczkę kurierowi – jeśli robi to np. w piątek, to bardzo możliwe jest, że przesyłka wyruszy w drogę dopiero po weekendzie. Na czas dostawy wpływają także rozwiązania logistyczne stosowane w danej firmie kurierskiej oraz miejsce doręczenia. W największych miastach – Nowym Jorku, Los Angeles, Chicago czy Filadelfii czas doręczenia będzie krótszy, niż w momencie, kiedy kurier będzie musiał dostarczyć przesyłkę na ranczo oddalone o 300 km od najbliższej sortowni.

Wyślij przesyłkę do USA w kilka minut. Po prostu przejdź do formularza dodawania przesyłki na stronie https://furgonetka.pl.

Czy ten artykuł był pomocny?
Dziękujemy za opinię.

0 / 280

Dziękujemy za opinię.
Dziękujemy za sugestię.

Skontaktuj się z nami

Nasz Dział Obsługi Klienta pracuje od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00 - 16:00.

Napisz do nas

O co chcesz nas zapytać?

Cenę przesyłki możesz sprawdzić samodzielnie w Cenniku. Jeżeli masz dodatkowe pytania, podaj w wiadomości dokładną wagę i wymiary (długość, szerokość, wysokość) przesyłki oraz kod pocztowy nadawcy i odbiorcy.
Jeżeli planujesz wysyłać większą liczbę paczek, zapytaj o ofertę. Wiadomość z tym tematem trafi do działu handlowego.

Dodaj Kolejny załącznik (opcjonalnie)
Wybierz pliki z dysku. Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Jeśli Twoja sprawa dotyczy konkretnych przesyłek, koniecznie podaj ich numery. Pole możesz pominąć w przypadku pytań ogólnych.

Nie można załączyć plików:

Możesz przesłać 10 plików do 5 MB każdy. Dopuszczalne rozszerzenia: jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip, rar

Upuść pliki, aby je załączyć.

Możesz przesłać maksymalnie 10 plików w formacie jpg, jpeg, png, gif, pdf, eml, txt, ps, doc, docx, odt, csv, zip lub rar
o maksymalnym rozmiarze 5 MB każdy.

Poznaj nasz zespół Obsługi Klienta

Monika
Michał
Anna
Ewelina
Monika
Marzena
Oskar
Sylwia
Mateusz
Aleksandra
Aneta
Magdalena
Robert
Małgorzata
Daria
Marcin
Kamila
Ewelina
Dawid
Marta
Ireneusz
Rafał
Agnieszka
Sylwia
Paulina
Karolina
Natalia
Magdalena
Kamil
Artur
Agata
Julita
Patrycja
Łukasz
Norbert
Aleksandra
Ewa
Łukasz
Anna
Sylwia
Aleksandra
Martyna
Grzegorz
Joanna
Angelika
Magdalena
Arkadiusz
Anna
Wiktoria
Martyna
Paulina
Paulina
Paulina
Natalia
Kinga

Furgonetka używa plików cookie. Korzystając z serwisu, wyrażasz zgodę na ich przechowywanie. Rozumiem